امکانات سالن های همایش

سال های بسیاری است در ایران ساخت سالن های همایش و آمفی تئاتر ها به صورت سنتی و بدون در نظر گرفتن شرایط فیزیکی مناسب انجام می گیرد.شرکت مهندسی هوشمند پارس نماینده رسمی شرکت HDL با سال ها تجربه در زمینه هوشمند سازی ساختمان با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا و با استفاده از محصولات شرکت HDL اقدام به طرح موضوع هوشمند سازی سالن های آمفی تئاتر و همایش می کند.

در این طرح ما بر آنیم تا کلیه نیاز های ساختمانی سیستم  روشنایی،صوتی، سرمایشی و گرمایشی، کنترل ویدئو پروژکتور ها و پرده ها را در سطح گسترده در لقای سیستم هوشمند کنترل نماییم که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

کنترل سیستم روشنایی

با توجه به امکانات موجود کنترل سیستم روشنایی را می توان به دو صورت انجام داد.

1- سیستم کنترل روشنایی هوشمند حرفه ای

2-سیستم  کنترل روشنایی هوشمند ساده

سیستم کنترل روشنایی هوشمند حرفه ای

در این سیستم با استفاده از کنسول های حرفه ای و رک های دیمر و بر اساس پروتکل DMX کلیه خطوط تا حداکثر 2048 کانال بر اساس کنسول انتخابی و نیاز موجود قابل کنترل می باشد .خطوط بر اساس دیمر فعالیت می کنند و علاوه بر امکان تنظیم شدت روشنایی  و تولید فضایی دلنشین و مناسب و سالن همایش صرفه جویی انرژی بالایی را به همراه دارند. در سالن های نمایش دو نوع نور پردازی استفاده می شود. نور های سفید که روشن کننده ی اصلی فضا می باشند که توسط دیمر های پیشرفته کنترل می شوند و نور های دکوراتیو مانند انواع پروژکتور های، لیزر،Moving head و لامپ ها و پروژکتور های RGB که فضا ها و سناریو هایی خاصی را طبق آنچه بر روی سن در حال اجراست فراهم می آورد.

از قابلیت های استثنایی این سیستم تعریف سناریو ها و نورپردازی های ویژه ای است که در سیستم برنامه ریزی شده و تنها با فشردن یک کلید قابل اجرا است.همچنین می توان سیستم را به صورت بی سیم و از طریق نرم افزار خاص بر روی سیستم عامل های موجود کنترل و مانیتور نمود.

سیستم  کنترل روشنایی هوشمند ساده

در این سیستم با استفاده از خطوط رله و دیمر که توسط ماژول های رله و دیمر قابل کنترل هستند نور اصلی سالن تامین و با استفاده از پروتکل DMX می توان نور های دکوراتیو و پروژکتور های RGB وسایر تجهیزات روشنایی را کنترل نمود.

در این سیستم نیز می توان سناریو ها و حالت های گوناگونی برای سیستم تعریف نمود و با استفاده از نرم افزار های مختلف به امر مانیتور و کنترل آن پرداخت.

تفاوت سیستم حرفه ای با ساده در قابلیت های کنترلی و ایجاد افکت های ویژه و زمانبندی شده است که در سیستم حرفه با قابلیت مانور بسیار بالاتری قابل پیاده سازی است.

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش

تجهیزات هوشمند HDL با قابلیت کنترل سیستم های سرمایشی و گرمایشی را می توان جهت کنترل انواع فنکویل ها ،اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها بکار برد.می توان بر اساس پارامتر های محیطی دما را کنترل و در سطح مطلوب نگاه داشت و نیز با استفاده از روش های مختلف آن را مانیتور و کنترل نمود

کنترل ویدئو پروژکتور ها و پرده ها

با استفاده از سایر تجهیزات HDL از قبیل فرستنده های IR و ماژول های کنترل پرده می توان در سناریو های مختلف این تجهیزات را نیز کنترل نمود.

کنترل سیستم صوتی

با توجه به کاربری ویژه سالن های همایش استفاده از سیستم صوتی حرفه ای جزء لاینفک تجهیزات سالن بوده تا صوتی رسا و واضح را در تمام نقاط سالن ایجاد نماید.

در نتیجه نیاز است از یک سیستم حرفه ای با سیستم کنترل و رک های جداگانه بهره گرفته شود

سیستم مانیتورینگ
HDL این امکان را بر روی انواع سیستم ها فرا هم آورده تا بصورت بی سیم و با سیم تجهیزات هوشمند را از طریق انواع رایانه،تلفن همراه،تبلت و اینترنت کنترل نماید.
سیستم امنیتی
با استفاده از سیستم امنیتی HDL می توان علاوه بر تامین امنیت سالن در زمان های مختلف ،ایمنی آن را نیز با تعریف سنسور های اعلام حریق تکمیل نمود.سیستم امنیتی HDL بگونه ای طراحی شده است که همزمان علاوه بر سیستم امنیتی ،سیستم های اعلام حریق و هشدار را نیز پیاده سازی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.