تجهیزات شبکه جدید لینک‌سیس

لینک‌ سیس ( LINKSYS ) یکی از شرکت های خوش نام تولید کننده تجهیزات شبکه می باشد که اکنون جدیدترین محصولات خود را در نمایشگاه CES 2016 به معرض دید عموم گذاشته است.در میان محصولات جدید این کمپانی یکی از سریع ترین روترهای بیسیم حال حاضر و یک دانگل شبکه پر سرعت دیده بازار دیده می شود.

لینک‌ سیس دو روتر در رده‌های AC5400 و AC1900 و یک دانگل در رده AC600 معرفی کرد. روتر AC5400 با نام EA9500 از فناوری MU-MIMO استفاده می‌کند که فقط چند روتر بی‌سیم در دنیا بدان مجهز شده‌اند. این فناوری سرعت انتقال اطلاعات را تا ۸۰ درصد افزایش می‌دهد. به همین خاطر، سرعت این روتر نزدیک به ۵۴۰۰ مگابیت بر ثانیه ( یا ۵.۴ گیگابیت بر ثانیه) است.

روتر AC5400 سه بانده است، دو باند روی فرکانس ۵ گیگاهرتز و یک باند روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز فعالیت می‌کنند. هریک از فرکانس‌های ۵ گیگاهرتز سرعتی معادل ۲۱۶۶ مگابیت دارند و فرکانس پایین ۲.۴ گیگاهرتز نیز سرعتی هزار مگابیتی به نمایش می‌گذارد. جالب است بدانید این روتر به هشت آنتن خارجی مجهز شده است که در نوع خودش بی‌سابقه و رکوردشکن است. همین‌طور این روتر سطح بالای لینک سیس از نه درگاه شبکه اترنت یک گیگابیت سود می‌برد. قیمت این روتر ۴۰۰ دلار اعلام شده است و از ماه اوریل وارد بازار می‌شود.

لینک‌ سیس یک روتر سطح پایین‌تر در رده AC1900  با نام EA7500 نیز معرفی کرد. این روتر دو بانده است و روی باند ۵ گیگاهرتز سرعت ۱۳۰۰ مگابیت و روی باند ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۶۰۰ مگابیت را به نمایش می‌گذارد. چهار درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی و دو درگاه USB 3,0 دارد. این روتر نیز به قیمت ۲۰۰ دلار در ماه فوریه وارد بازار می‌شود.

این شرکت خوش‌نام سازنده محصولات شبکه یک دانگل شبکه AC600 با نام WUSB6100 برای کامپیوترهای رومیزی یا نوت‌بوک‌ها نیز معرفی کرد. قیمت این دانگل ۶۰ دلار است و به کامپیوترها اجازه یم‌دهد با سرعت بالای با روترهای بی‌سیم سری AC تبادل اطلاعات داشته باشند. سرعت یک روتر بی‌سیم هرچه‌قدر زیاد باشد اما اگر دانگل و کارت شبکه دستگاه‌های متصل به روتر از این سرعت و فناوری پشتیبانی نکنند، فایده‌ای نخواهد داشت و سرعت شبکه بسیار پایین است.

پاسخ دهید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.