درباره هدست اوکولوس ریفت بیشتر بدانیم

هدست اوکولوس ریفت طوری طراحی شده است که بدون هیچ‌گونه ایجاد خستگی در ناحیه بینی، سر شما را در آغوش می‌گیرد. توزیع وزن مناسب این هدست به نحوی است که می‌توانید اطمینان داشته باشید در استفاده‌های طولانی مدت نیز خستگی به سراغ شما نخواهد آمد.

علاوه بر آن افراد عینکی نیز مشکلی در استفاده از آن نخواهند داشت. شما به‌راحتی می‌توانید هدست را هم‌زمان با استفاده از عینک بر روی چشمان خود قرار دهید و از آن استفاده کنید. البته برای تجربه بهتر بایستی عینک خود را داخل هدست‌ قرار دهید. این کار موجب تجربه بهتر توسط شما خواهد شد و دیگر عینکتان محدودیتی برای شما به وجود نخواهد آورد
این هدست شما را به حرکت وا‌می‌دارد

اوکولوس ریفت را باید نسخه‌ی فوق مدرن هدست‌های واقعیت مجازی دانست. اختلاف قیمت این محصول با مدل‌های کمپانی‌های دیگر به جهت سخت افزار بسیار قدرتمندی است که اوکولوس از آن در هدست خود به کار برده است که البته نیازمند سیستم قدرتمندی از سوی کاربران نیز خواهد بود.

اگر بخواهیم دو هدست اوکولوس ریفت و Gear VR سامسونگ را در نظر بگیریم، در هر دو مدل شما می‌توانید سر خود را به سمت چپ، راست و غیره تکان داده و از تصاویر 360 درجه لذت ببرید؛ اما بازی‌های هدست ریفت شما را به حرکت وا می‌دارند؛ بنابراین گاهی نیاز است شما چند قدمی به اطراف خود حرکت کنید.

یکی از نگرانی‌های بزرگ نسخه‌های ابتدایی سیستم‌های واقعیت مجازی، وقوع مکرر حالت تهوع در طول استفاده بوده است که ناشی از ناتوانی تطبیق چشم است. در واقع آنچه چشمان شما می‌بینید کاملاً متفاوت از آن چیزی است که بدن شما حس می‌کند، به همین دلیل مغز تلاش می‌کند تا این اختلاف را جبران کند که در نهایت به وقوع حالت تهوع منجر می‌شود. اوکولوس با حذف ردیاب‌های سر و همچنین ارائه تصاویر 90 فریم در ثانیه چنین مشکلی را حل کرده است؛ اما ممکن است شما در استفاده از هدست، باز هم به حالت تهوع دچار شوید.

بنابراین خیلی مهم است قبل از خرید این محصول گران قیمت حتماً یک بار آن را تست کنید تا از عدم وقوع حالت تهوع در استفاده از آن مطمئن شوید.

در حالی که بعید به نظر می‌رسد شما سیستم کامپیوتری خودتان را با خود به یک مکان مانند کافی شاپ ببرید و در آنجا با هدست خود به اجرای بازی Eve:Valkyrie بپردازید، این هدست با بسته بندی مناسب خود به‌راحتی قابل حمل خواهد بود. هدست، سنسور مادون‌ قرمز و یک کنترلر ایکس باکس خیلی جای زیادی را اشغال نخواهند کرد و به‌خوبی در کیف شما جا می‌شوند. علاوه بر آن هدست ریفت آداپتور برق خارجی نداشته و همه چیز از طریق اتصال به کامپیوتر تأمین خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.