دستگاه ضبط تصاویر dvr

دستگاه ضبط تصاویر dvr چیست؟

وسیله ایی است که بجز اینکه دوربین های مدار بسته آنالوگ را در یک صفحه نمایش، نشان می دهد همزمان مدیریت ضبط تصاویر را نیز با توجه به شرایطی که می توانید برنامه ریزی کنید بر عهده دارد.

حال این شرایط چگونه می تواند باشد؟

check استفاده از حالت ضبط دائم (All Record)

این حالت در تمامی دستگاه های ضبط تصاویر به صورت پیش فرض است. که به محض روشن شدن دستگاه، خودکار تمامی داده های دریافتی از دوربینهای مداربسته ضبط یا رکورد می شود.

این حالت بدلیل اینکه بسیار زیاد دستگاه را درگیر و حجم و فضای هارد را می گیرد فقط برای مکانهایی توصیه می کنم که رفت و آمد در آن بسیار است و شبانه روز نمی شناسد، همچون کوچه یا خیابان، راهرو بیمارستان ها و …

check استفاده از ضبط به صورت دستی یا برنامه ریزی شده در فقط ساعات یا روزهای خاص (Schedule or Manual)

در این حالت می توانید ضبط تصاویر دوربین ها را خودتان کنترل و مدیریت کنید. با چند مثال ساده توضیح خواهم داد که این روش در چه مواقع و یا مکانهایی کاربرد دارد.

مثال یک:

فرض کنید دفتر کاری دارید که می خواهید پرسنل خود را کنترل کنید و ساعت کاری کارکنان نیز مشخص است شما می توانید روزها و ساعات کاری را در دستگاه ضبط تصاویر تان مشخص کنید و فقط این زمان ها تصاویر ضبط شوند و در مواقع دیگر که نیازی نیست؛ پروسه ضبط، جهت صرفه جویی در حجم و فضای هارد متوقف شود.

مثال دو:

شما در منزل شخصیتان به دلیل اینکه می خواهید خدمتکار یا پرستار منزلتان را کنترل کنید تصمیم به نصب دوربین مدار بسته گرفته اید. پس راه کاری که می توانید بکار گیرید که حریم خصوصیتان نیز حفظ شود استفاده از این حالت است، بطوری که ساعات مشخصی که آنها در منزلتان هستند را فقط ضبط کنید و مواقعی که خودتان در منزل هستید ضبط تصاویر متوقف باشد.

check استفاده از ضبط فقط زمانی که حرکتی در جلوی دوربین صورت گیرد. (Motion Detect)

این حالت بیشترین برتری که دارد این است که صرفه جویی در حجم حافظه یا هاردی که بر روی دستگاه ضبط تصاویر قرار گرفته، می کند.

وقتی این حالت تنظیم شود دستگاه در ابتدا، آخرین تصویری که از دوربین گرفته را در حافظه جانبی خود نگه می دارد. به محض اینکه حرکتی در جلوی دوربین اتفاق می افتد، با تصویر قبلی مقایسه، و در صورت تغییر آن بلافاصله (در کمتر از میلی ثانیه) شروع به ضبط کردن می کند. به نظرم یک مثال به روشن شدن موضوع کمک می کند.

فرض کنید در یک محیط اداری یا شرکت یا پارکینگ منزل، دوربین مدار بسته نصب کرده باشیم. آیا صحیح است که بطور شبانه روزی و 24 ساعته تصاویر را ضبط کنیم؟

مسلماً خیر، چون بجز اینکه حجم هارد را درگیر کنیم و زمان ضبط تصاویر که اگر قرار است یک هارد 20 روز را ضبط کند ما آن را به 5 روز کاهش دهیم، این کار از منطق به دور است.

پس ما خاصیت Motion را در این مواقع فعال می کنیم و هر زمانی که حرکتی در جلوی دید دوربین انجام شد آن موقع تصاویر ضبط شود، نگران از دست دادن اطلاعات نباشید چون هیچ تغییری که در مقابل دوربین اگر انجام شود از چشم دستگاه پنهان نمی ماند و ثبت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.