دکوراسیون منزل با گل آرایی های زیبا و ساده

اگر از آن دسته افرادی هستید که در گوشه و کنار منزل تان گلدان های گل طبیعی دیده می شوند، حتما از خواندن این مطلب لذت می برید یا بالعکس اگر جای گل های رنگارنگ در خانه تان کم است و می خواهید آن را پر کنید

گل ها به دکوراسیون داخلی رنگ و زندگی می بخشند. اما گل آرایی بیش از خریدن یک دسته گل از گل فروش است و بین دسته گل خریداری شده ای که در گلدانش چپانده شده با گل هایی که به زیبایی آراسته شده اند تفاوت آشکاری است. اگر می خواهید منزل تان همیشه پر از رنگ و بو و با طراوت باشد، می ارزد که زمان و هزینه تان را برای انتخاب دقیق گل های زیبا صرف کنید. پس با ما همراه باشید…

۱. از حد معمول خود فراتر بروید. برای انتخاب گل های زیبا به گل فروشی های خاص بروید. شاید بخش پرورش گیاهان و باغبانی در اهالی فن ما در این زمینه برایتان مفید باشند.

۲. رنگ بسیار مهم است. گل ها نه تنها حس سرزندگی و شادابی ایجاد می کنند، بلکه به فضاهای یکنواخت رنگ و کنتراست نیز اضافه می کنند.

۳. هنگام انتخاب گل ها، سراغ گل و گیاهان غیرمعمولی بروید. رزها و شمعدانی ها زیبا هستند اما زیاد استفاده می شوند. شاخه های در حال جوانه زدن، برگ های کلم و چمن با رنگ فضاها را شاخص می کنند اما کمتر رایج هستند.

۴. گل آرایی های ساده ایجاد کنید. سعی کنید اغلب از دو گونه ی گیاهی استفاده کنید – یکی به عنوان ترکیب رنگی و دیگری به عنوان پرکننده. قبل از درست کردن دسته ی گل بیشتر برگ ها را را جدا کنید. گل فروش های متبحر با انجام این کار تفاوت زیادی ایجاد می کنند.  آیا با شیوه ی نگهداری گل ها آشنا هستید؟ چیدانه قبلا نکاتی مهم برای نگهداری گل ها در آپارتمان را به شما یادآوری کرده است.

۵. تمام فضا را در نظر بگیرید. هنگام انتخاب گل برای یک فضای مشخص، مبلمان، رنگ ها و چشم اندازهای بیرونی را در نظر بگیرید. هم چنین در یک فضا انواع گل ها را ترکیب کنید، اما سعی کنید در کل خانه یک دست به نظر آیند.

۶. ببینید می خواهید در فضا چه احساسی داشته باشید. برای هر فضا باید از گل هایی استفاده کرد که برای آن محیط مناسب باشد.

۷. گل ها را زود بخرید. بیشتر عمده فروشی ها، گل هایشان را وقتی که هنوز غنچه هستند می فروشند. بهتر است چند روز قبل از مهمانی های خاص تان گل ها را تهیه کنید، چون بیشتر گل ها دو تا سه روز زمان می برد تا شکوفا شوند. بدین منظور می توانید از گلخانه های چیدانه در ویترین محصولات دیدن کنید.

یکی از مشهورترین و آسان ترین گل آرایی ها مدل دور چین است. این نوع گل آرایی نسبتا آسان و سریع است و در عین حال تازگی گل ها را حفظ می کند. هم چنین این شیوه هنگامی که از دو گونه ی گیاهی استفاده می کنیم کاربردی است.

۱. گل آرایی را شروع کنید. گل هایتان (با ساقه ی تمیز) را در کنار هم قرار دهید و برای شروع همه را به یک اندازه ببرید. شما می توانید آنها را شل یا چسبیده به هم بچینید. آنها را خارج از گلدان مرتب کنید و ساقه ها را تا جایی ببرید که شکوفه ها نزدیک دهانه ی گلدان قرار گیرند. ضمنا شما می توانید گلدان گل تان را خودتان بسازید!

۲. آب گلدان را تازه نگه دارید. آب تمیز برای گلدان های تمیز یک التزام است، بنابراین فراموش نکنید آب آن را مدام عوض کنید. زیاد نگران پژمرده شدن گل هایتان نباشید، اغلب گل های تازه از ۳ تا ۱۰ روز دوام دارند و بعد از آن می توانند دوباره آراسته شوند.

۳. جذابیت ایجاد کنید. یک لکه ی نارنجی به این اتاق خواب خاکستری و آبی سرد، کنتراست و عمق می دهد. مدل ساده ی دورچین باعث می شود حس نکنیم این رنگ مزاحم است. این آرایش هم چنین به خوبی برای روی میزهای ناهارخوری جواب می دهد چون خط دید را می شکند.

۴. از نور طبیعی بهره ببرید. سعی کنید گل هایتان را در فضاهایی قرار دهید که نور خورشید در آن باشد. نور طبیعی باعث افزایش طول عمر گل می شود و معمولا رنگ و نوع گل را خیلی بهتر نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.