سیستم های کنفرانسی از چه اجزایی تشکیل شدند

هر سیستم کنفرانس از سه قسمت اصلی منبع تغذیه،میکروفن کنفرانس سخنران و میکروفن کنفرانس ریاست تشکیل شده است. در بسیاری از موارد بلندگو هایی جهت تقویت صدای سخنرانان نیز استفاده می شود.

۲٫میکروفون های کنفرانسی مهمانان با میکروفون کنفرانسی مدیریت چه تفاوتی دارد؟

برای هر کدام از سخنرانان یک عدد میکروفن سخنران در نظر گرفته می شود.اکثریت مدل های میکروفن سخنران دارای امکاناتی از قبیل اتصال هدفون،اسپیکر سرخود، دکمه های تنظیم صداو دکمه خاموش و روشن می باشند.مدل های پیشرفته تری نیز وجود دارند که دارای امکانات پیشرفته تری می باشند:

امکان رای گیری

امکان ضبط صدا

امکان اتصال بصورت WIFIیا بدون سیم به منبع تغذیه

امکان نمایشگر

این میکروفن در اختیار مدیر جلسه قرار می گیرد.از لحاظ امکانات تقریبا تمام ویژگی های میکروفن کنفرانس سخنران را دارا می باشد به علاوه اینکه مدیر جلسه امکان قطع میکروفن های سخنرانان و محدود کردن تعداد سخنرانان را نیز دارد.همچنین در بعضی از سیستم ها امکان حضور غیاب توسط مدیر جلسه فراهم شده است.

۳٫آیا سیستم های کنفرانسی نیاز به تقویت کننده صدا دارند؟

با توجه به اینکه برخی از میکروفن های کنفرانسی دارای اسپیکر نمی باشند و یا کیفت صدای خروجی مناسبی ندارند،معمولا توصیه می شوداز اسپیکر های جانبی جهت تقویت صدا در کنار این نوع سیستم ها استفاده شود.

به طور معمولا برای یک جلسه با حداکثر ۵۰ نفر جمعیت ۲ عدد اسپیکر ۱۲ اینچ ۳۰۰ وات به همراه یک میکسر صدا جهت پشتیبانی از اسپیکرها کفایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.