مشخصات مبلمان اداری و صندلی

تنظیم پشتی مبلمان اداری و صندلی و چگونگی قرار گرفتن مهره ها روی آن از مهمترین عوامل است. – قسمت میانی مبلمان اداری و صندلی نباید گردش خون در پاها به خصوص در زانوها را دچار اختلال کند و خون در زانو ها جمع شود. – آرنج ها نیز باید به صورت 8 از شانه ها فاصله داشته باشد. – یک مبلمان اداری و صندلی خوب اداری باید تکیه‌گاهی مطمئن و راحت مبلمان اداری وصندلی برای بدن شما ایجاد کند که برای انجام وظایفتان مناسب باشد. – مبلمان اداری گردش خون به سمت اعضای پایین‌تر بدن، نباید قطع شود. – حفظ یا تغییر وضعیت  مبلمان اداری به آسانی صورت گیرد. – تکیه‌گاهی برای ستون فقرات داشته باشد. – سطح مبلمان اداری و صندلی ، اصطکاک لازم را برای جلوگیری از لغزش و سرخوردگی داشته باشد. – رطوبت‌پذیر باشد. – دسته مبلمان اداری و صندلی نیز می‌تواند ماهیچه‌های گردن و شانه را محافظت کند و به‌ عنوان تکیه‌گاهی برای بلند شدن، مورد استفاده قرار گیرد.مبلمان اداری وصندلي بايد داراي يك پشتي مناسب با حمايت كننده كمر باشد .كه قابليت تنظيم بالا ، پايين ، جلو و عقب را داشته باشد . پشتي صندلي بايد حمايتي كافي براي كمر وشانه ها فراهم كرده وفرد را قادر سازد كه به راحتي و بدون خم شدن بنشيند. پشتی صندلی شما باید از انواع فنری باشد.- ارتفاع مبلمان اداری و صندلي نسبت به سطح زمين بايد قابل تنظيم باشد . ارتفاع مناسب مبلمان اداری و صندلي مي تواند تاثير عمده و بسيار زيادي روي ساق پاها بگذارد . اگر سطح صندلي بسيار بالا باشد و پا ها آويزان شود ، فشار برپشت زانوها زياد خواهد شد و اگرسطح مبلمان اداری و صندلي پايين باشد وزن بدن بر روي مركز ثقل مي ا فتد و باز هم ناراحتي بوجود مي آورد

كفي مبلمان اداری و صندلي بايد يك خميدگي در جلوي  مبلمان اداری و صندلي داشته باشد (پخ لبه صندلي ) زاويه جلويي صندلي بايد انحنايي دور از و پايين پشت ساق پا ي فرد براي بهبود گردش خون در قسمت پايين ساق پا داشته باشد .فشار تماسي حاصل از نشستن در يك سطح سخت از ناراحتي نقاط فشار به وجود مي آيد .شيب دار كردن مبلمان اداری و صندلي وداشتن گوشه هاي آبشاري در كاهش فشار بر نقاط حساس پشت زانو بسيار مفيد است . كفي مبلمان اداری و صندلي بايد داراي شيب مناسب و ترجيحا قابل تنظيم باشد .- زماني كه يك فرد بر روي صندلي مي نشيند ،بالشتک صندلي نبايد بيش از2.54 سانتيمتر فشرده شود .- ارتفاع دسته صندلي بايد با توجه به كفي صندلي قابل تنظيم باشد .قابليت تنظيم ارتفاع دسته صندلي ،فشار وارده بر پشت ،گردن وشانه ها را كاهش مي دهد .مبلمان اداری و – صندلي بايد قابليت چرخيدن روي محور نگهدارنده را داشته باشد ( مبلمان اداری و صندلي هاي پنج چرخ )مبلمان اداری – زيرپايي به عنوان يكي از المانهای مرتبط با صندلي مي تواند شرايط مناسبي را براي عضلات اندام تحتاني ايجاد كند . زير پايي باعث مي شودكه جريان خون به قسمت پاييني ساق پا بهبود پيدا كرده و به كاهش خستگي كمك نمايد . هر زير پايي بايد داراي  حداقل 5 سانتيمتر ارتفاع ، 40 سانتيمتر عرض وشيبي حدود 15 درجه باشد .
مبلمان اداری و میز مدیریت

مبلمان اداری اولین چیزی که در ذهن مخاطبین شکل می گیرد گزینه رابطه بین مبلمان اداری و میز مدیریت می باشد این میز در طراحی مبلمان اداری  دفاتر اداری نقش به سزایی دارد.میز مدیریت از جمله مواردی است که نشان دهنده ابهت و جایگاه مناسب یک مدیر لایق است. امروزه طراحی مبلمان اداری و میزهای مدیریت به نوعی ارتباط مستقیم با پیشرفت تکنولوژی  دارند برای مثال در گذشته میزهای مدیریت  و مبلمان اداری برای استفاده از کامپیوتر نیازمند  مبلمان اداری و فضای زیادی بودند در صورتی که طی سالهای اخیر با طراحی سیستمهای جدید دیگر نیازی به فضایی برای قرار گیری جای کیس یا مانیتورهای بزرگ نمی باشد. در واقع میز مدیریت را معمولا از یک میز متوسط مبلمان اداری بزرگتر در نظر می گیرند و میز مدیریت به دلیل حجم کار بیشتر یک مدیر معمولا باید از مبلمان اداری  کیفیت و کارایی بالایی برخوردار باشد.میزهای مدیریتی و مبلمان اداری برای محیط های اداری که فضاهای کاری مدرن رامی طلبند، طراحی شده اند و با کنار هم قرار دادن فرم های مینیمال همراه با اجرای بی نقص و مطابق با به روزترین سلیقه از سایر محصولات مشابه متمایز می گرددباید این نکته را در طراحی میز مدیریت مد نظر داشت که صندلی مدیران معمولا صندلیهای بزرگ با پشتی بلند می باشند که ارتفاع آنها قابل تنظیم استمبلمان اداری  پس بهتر است ابعاد میز مدیریت چه از نظر طول ،عرض و چه از نظر ارتفاع شرایطی را مهیا سازد که مدیران طی ساعات کار طولانی دچار کوفتگی عضلات  و درد استخوان نشوند.برای در نظر گرفتن ابعاد ایده آل واستاندارد توجه به فاکتورهای انسانی حائز اهمیت است. اجزای میز مدیریت باید بنحوی طراحی شوند که مبلمان اداری حرکات کاربر را محدود نکنند و بخوبی در دسترس باشند. میز مدیریت باید عاری از هر گونه تیزی و فلزهای برجسته باشد تا در طی استفاده از میز به کاربر آسیبی نرسد. پانل جلوی میز یکی از قسمتهای مهم میز مدیریت است زیرا هم به زیبایی میز مدیریت و هم در تعریف حریم مدیر نقش مهمی دارد از این رو بهتر است  مبلمان اداری و پانل میز مدیریت تا حد امکان به زمین نزدیکتر باشد تا داخل میز از بیرون قابل روئیت نباشد.فرض کنید شما برای بستن یک قرارداد همکاری به شرکتی دعوت می شوید، حتما قبل از ورود به شرکت مبلمان اداری پیش فرض هایی از آن شرکت در ذهن خود تجسم می کنید، با ورود به شرکت با کف پوش نامناسب، میز و صندلی های قدیمی و فضایی دلگیر مواجه می شوید. چه حسی به شما دست می دهد؟ قطعا کمی از همکاری با چنین شرکتی دلسرد می شوید، حال تصور کنید بعد از ورود به شرکت با کف پوش مناسب که بامبلمان اداری و صندلی و میز شرکت کاملا همخوانی دارد مبلمان اداری و یک گلدان بزرگ که در گوشه دیوار به محیط طراوت بخشیده است و طرح ها و ایده هایی نو بر روی دیوارها با طرحی زیبا از دست آوردهای گذشته شرکت مواجه شوید. مطمئنا شما نسبت به همکاری با این شرکت احساس بسیار خوبی خواهید داشت. مبلمان اداری چرا که آن ها اولین قدم برای جلب رضایت مخاطب خود  را خوب برداشته اند، بله درست است اولین قدم بخشیدن حس اعتماد و برتری با استفاده از دکوراسیون داخلی مناسب برای شرکت.
مبلمان اداری و تاثیر آن در دکوراسیون

دکوراسیون اداری و مبلمان اداری دو ضلع موفقیت در یک فضای کاری و محیط اداری هستند …. اگر چه دارای اهمیت ویژه ای در تمام شرکت مبلمان اداری هاست اما به همان اندازه نیز طراحی دکوراسیون داخلی شرکت نیاز به دقت و صرف وقت دارد. در انتخاب و طراحی دکوراسیون محل کار خود به سن و جایگاه اجتماعی مخاطب خود و همچنین موضوع کار خود توجه ویژه ای داشته باشید تا ایجاد دکوراسیونی مناسب باعث موفقیت های بیشتر شما شود.طراحی دکوراسیون داخلی شرکت ها نقش بسیار مهمی در موفقیت آن ها ایفا می کند. زیرا مبلمان اداری تاثیر بسیاری بر روی مخاطبین و همچنین کارکنان شرکت دارد. اجرای دکور و مبلمان اداری و دکوراسیون برای مکان های اداری از جنبه های گوناگون مهم و قابل تامل می باشد . ما میتوانیم در منزل خود با سلیقه شخصی مبلمان اداری رنگ ها و طرح هایی که می پسندیم را اجرا نماییم و شاید دیگران خوششان بیاید و یا خیر تاثیر زیادی در چرخه زندگی ندارد لیکن مبلمان اداری و دکوراسیون اداری باید از طراحی ایده آلی استفاده شود چون منافع سازمان در رضایت مشتری بوده و زیبایی محیط اداری تاثیر زیادی در رضایتمندی مشتری دارد.در ضمن نوع طراحی و رنگ بندی و رعایت ارگونومی در مبلمان اداری ودکوراسیون اداری هم تاثیر زیادی در شادابی و روحیه پرسنل می گذارد. در طراحی دکوراسیون اداری حتما از ترکیب رنگهایی که عموم نمی پسندند می بایست اجتناب کرد و نورپردازی بر حسب نوع صنف متفاوت می باشد لازم بذکر است که اگر در طراحی ها ایده و خلاقیت بکار رود حتما می تواند در جذب مشتری کمک شایانی می نماید.

 

سیستم کنفرانس

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.